Shop
Filter by price
Stock status
Showing 1–12 of 118 results
[ Pack of 200pcs, 140mm] Disposable Wooden Spoons | Wooden Dining Tableware Spoons Set | Ideal for Birthday, Wedding, Events & Party
Product information
Technical Details
| Number of Pieces | 200 |
|---|---|
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| Item model number | 140mm-200 |
| ASIN | B0DV5N1HTW |
[10 inch, 25 Count, Round, Off-White Disposable Bagasse Paper Plates | Eco-Friendly Sugarcane Paper Plates for Wedding, Party, Cafes & Homes
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | SANWALSA |
| Colour | Off-white |
| Special Feature | Durability, Leak-Proof, Microwave Safe, Organic, Sustainable |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 25.5L x 25.5W x 2Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Desserts, Fruit, Snack |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 10 inch |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 19 Grams |
| Is Microwaveable | Yes |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | 25 Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Reusability | Disposable |
| Manufacturer | SANWALSA, shyamstore2021@gmail.com |
| Net Quantity | 25.0 Count |
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| Item model number | S-Baga-10inch-Plate-25 |
| ASIN | B09Q1HXJSS |
[110 ml, 50 Count, Multicolor Disposable Color Paper Cups | Rainbow Paper Cup for Wedding, Party, Picnic, Travel | Ideal for Tea, Coffee, Juice & Water
Product information
Technical Details
| Brand | SANWALSA |
|---|---|
| Colour | Multicolor |
| Special Feature | Freezer Safe, Leak Proof, Microwave Safe, Non-Slip |
| Style | Tea/ Coffee Cups, 110 ml |
| Theme | Birthday, Wedding |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Included Components | 50 Paper Cups |
| Shape | Round |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Keep away from fire |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material Feature | Compostable |
| Reusability | Disposable |
| Net Quantity | 50 Count |
| Item Weight | 5 Grams |
| Product Dimensions | 6.5W x 5H Centimeters |
| Number of Items | 50 |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Pattern | Solid |
| Finish Type | Glossy |
| Manufacturer | SANWALSA, SANWALSA |
| Size | 50 Count (Pack of 1) |
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| Item model number | S-110ml-Multi-Paper-Cup-50 |
| ASIN | B0B37WZXZF |
[150 ml, 200 Count, White, 5 Oz Disposable White Paper Cup | Eco-Friendly & Biodegradable Cups for Wedding, Party, Picnic, Travel | Ideal for Tea, Coffee, Juice & Water
Product information
Technical Details
| Brand | SANWALSA |
|---|---|
| Colour | White |
| Special Feature | Leak Proof |
| Style | Modern |
| Theme | Adventure |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Included Components | 200 Paper Cups |
| Shape | Round |
| Pattern | Solid |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material Feature | Compostable |
| Reusability | Disposable |
| Net Quantity | 200.00 Count |
| Item Weight | 5 Grams |
| Product Dimensions | 6.5W x 7H Centimeters |
| Number of Items | 200 |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Pattern | Solid |
| Finish Type | Glossy |
| Manufacturer | SANWALSA, SANWALSA |
| Size | 200 Cup |
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| ASIN | B0964CLPW5 |
[200 ml, 50 Count, Brown Disposable Ripple Paper Cups | Eco-Friendly & Heat-Resistant Cups for Wedding, Party, Picnic, Cafes | Ideal for Tea, Coffee, Juice & Water
Product information
Technical Details
| Brand | SANWALSA |
|---|---|
| Colour | Brown |
| Special Feature | Double Wall, Leak Proof, Scratch Resistant |
| Style | Modern |
| Theme | Birthday, Wedding |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Included Components | 50 Ripple Paper Cups |
| Specific Uses For Product | Hot Drinks |
| Shape | Round |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material Feature | Compostable |
| Reusability | Disposable |
| Net Quantity | 50.00 Count |
| Item Weight | 10 Grams |
| Product Dimensions | 7W x 8H Centimeters |
| Number of Items | 50 |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Pattern | Solid |
| Finish Type | Glossy |
| Manufacturer | SANWALSA, SANWALSA |
| Size | 50 Cup |
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| ASIN | B09GNP97X4 |
[3-Compartment, 25 Count, Beige Disposable Bagasse Plates | Eco-Friendly Sugarcane Meal Tray for Wedding, Party, Picnic, Event | Mess-Free Sections
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | SANWALSA |
| Colour | Off-white |
| Special Feature | BPA Free, Microwave Safe, Oven Safe, Sustainable, Leakproof Disposable Compartment Plate |
| Style | Modern |
| Shape | Rounded Square |
| Product Dimensions | 22L x 22W x 2.5Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Prevent Leakage |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 3 CP |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 20 Grams |
| Is Microwaveable | Yes |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | 25 Disposable Sugarcane Bagasse Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Reusability | Disposable |
| Manufacturer | SANWALSA, SANWALSA |
| Net Quantity | 25.00 Count |
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| Item model number | S-Biege-3cp-plate-25 |
| ASIN | B0BMW81GSD |
[5-Compartment, 25 Count, Beige Disposable Bagasse Plates | Eco-Friendly Sugarcane Meal Tray for Wedding, Party, Picnic, Event | Mess-Free Sections
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | SANWALSA |
| Colour | Off-white |
| Special Feature | BPA Free, Microwave Safe, Oven Safe, Sustainable, Leakproof Disposable Compartment Plate |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangular |
| Product Dimensions | 31L x 25W x 4Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Prevent Leakage |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 5 CP |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 40 Grams |
| Is Microwaveable | Yes |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | 25 Disposable Sugarcane Bagasse Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Reusability | Disposable |
| Manufacturer | SANWALSA, SANWALSA |
| Net Quantity | 25.00 Count |
| Manufacturer | SANWALSA |
| Country of Origin | India |
| Item model number | S-Biege-5cp-plate-25 |
| ASIN | B0BMW8HT2J |
[Set of 2] KOKUYO Notebook Campus Music Book Report Type A4 5 Lines 12 Tiers 30 Sheets On-70N
- Imported from Japan
- Hobbyone Japan
- Genuine quality
[Set of 2] Kokuyo Notebook, Ring Notebook, Adult, Campus, Grid Ruled, A5, 50 Sheets, Su-T133S5-D
- Imported from Japan
- Hobbyone Japan
- Genuine quality
100% Biodegradable_Eco Friendly_12 Inch Paper Dinner Plates_Pack of 25_Natural Paper Plates_SPOYP2
Product information
Technical Details
| Material | Paper |
|---|---|
| Brand | SAI PRASEEDA |
| Colour | Green |
| Special Feature | Disposable |
| Style | CLASSIC |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 30L x 26W x 0.2Th Centimeters |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Design 2 |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Size | Pack of 25 |
| Finish Type | Smooth |
| Item Weight | 350 Grams |
| Is Microwaveable | No |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Included Components | Paper Plates 25 pieces |
| Generic Name | Dinner plate |
| Reusability | Disposable |
| Manufacturer | SAI PRASEEDA, saipraseedaenterprises@gmail.com |
| Net Quantity | 1.00 Count |
| Manufacturer | SAI PRASEEDA |
| Country of Origin | India |
| Item model number | SPOPPVCP1_2 |
| ASIN | B0BDV4BCQN |
100% Compostable Cutlery Set,150pcs (50 Forks,50 Spoons,50 Knives) Disposable Cornstarch Utensils Heavy Duty BPI Certified Eco-Friendly Party Supplies No Plastic, Ivory White
Product information
Technical Details
| Brand | FEHHTO |
|---|---|
| Number of Pieces | 150 |
| Material | Cornstarch Polylactic Acid |
| Colour | Ivory White |
| Product Care Instructions | Dishwasher Safe, Hand Wash Only |
| Recommended Uses For Product | Camping, Office, School Cafeteria, Home, Party, BBQ, Wedding, Shower, Picnic, Gathering, Travel |
| Special Feature | Break Resistant, Fade Resistant, Heat and Stain Resistant, Heavy Duty, Reusable |
| Finish Type | Smooth |
| Included Components | 50pcs Forks, 50pcs Knives, 50pcs Spoons, Green Carton Packaging |
| Style | Natural Boho |
| Is Stain Resistant | Yes |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| UPC | 764046815416 |
| Manufacturer | FEHHTO |
| Country of Origin | India |
| ASIN | B0CGV1QNNV |
12Pcs Erasable Gel Pens Drawing Stationery School Supplies For Black GreyCollectibles|Pens & Writing Instruments|Pens|Ballpoint Pens|Other Collectible Ballpoint
Online store with a wide selection of furniture and decor
Furniture is an invariable attribute of any room. It is they who give it the right atmosphere, making the space cozy and comfortable, creating favorable conditions for productive work or helping to relax after a hard day. More and more often, customers want to place an order in an online store, when you can sit down at the computer in your free time, arrange the furniture in the photo and calmly buy the furniture you like. The online store has a large catalog of furniture: both home and office furniture are available.
Furniture production is a modern form of art
Furniture manufacturers, as well as manufacturers of other home goods, are full of amazing offers: we often come across both standard mass-produced products and unique creations - furniture from professional craftsmen, which will be appreciated by true connoisseurs of beauty. We have selected for you the best models from modern craftsmen who managed to ingeniously combine elegance, quality and practicality in each product unit. Our assortment includes products from proven companies. Who for many years of continuous joint work did not give reason to doubt their reliability and honesty. All of them guarantee the high quality of their products, excellent operational characteristics, attractive appearance of the products, a long period of use of the furniture, as well as safety.