Shop
Filter by price
Stock status
Showing 157–168 of 242 results
MYADDICTION Makeup Brush Holder Pencil Cup Home Office Stationery Pencil Pen Holder L Aureate
Nehuu Creation Kids Calculator | Pack of 1 | Fun Educational Pocket Toy for School & Gifts | School Supplies Maze Lightweight Student Stationery Student
- 🧮 Educational Learning Tool – Helps kids learn basic math operations like addition, subtraction, multiplication, and division
NextZen 0.75 In/19mm x 35 Meter Transparent Tape Roll, Pack of 32 | Clear Cello Adhesive Tape for Office, School & Home | Strong Sticky Stationery Tape for Gift Wrapping,…
Paper Plate Disposable Sal Leaves Printed Thali Full Size 50 Piece
Product information
Technical Details
| Material | Paper |
|---|---|
| Brand | Navya Agriallied |
| Colour | Brown |
| Special Feature | Handcrafted |
| Style | Traditional |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 29L x 29W x 5Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Snack |
| Number of Pieces | 50 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | Greater than 10″ |
| Finish Type | Glossy |
| Item Weight | 487 Grams |
| Is Microwaveable | No |
| Net Content Weight | 1 Pounds, 487 Grams |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Disposable Paper Plate |
| Generic Name | Dinner plate |
| Reusability | Disposable |
| Net Quantity | 50.0 Count |
| Country of Origin | India |
| Item model number | LPP50 |
| ASIN | B0BMZGFJ1G |
Paper Plate Silver Disposable Plates 100 Pieces – Paper Plates Disposable – Silver Coated, Colourful, Printed, White –10 Inch Party, Cake, Snacks, Lunch, Birthday, Use & Throw Plates
Product information
Technical Details
| Material | Paper |
|---|---|
| Brand | Generic |
| Colour | Silver |
| Special Feature | Disposable |
| Style | Casual |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 10L x 10W x 10Th Centimeters |
| Number of Pieces | 100 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Disposable, single-use only. Discard after use. |
| Size | 8″ to 10″ |
| Finish Type | Glossy |
| Item Weight | 400 Grams |
| Is Microwaveable | Yes |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | 100 Pcs Silver Disposabe plates |
| Generic Name | Half Plate |
| Manufacturer | PST |
| Net Quantity | 1 Count |
| Country of Origin | India |
| Item model number | Silver plates |
| ASIN | B0FH6CSX7W |
Online store with a wide selection of furniture and decor
Furniture is an invariable attribute of any room. It is they who give it the right atmosphere, making the space cozy and comfortable, creating favorable conditions for productive work or helping to relax after a hard day. More and more often, customers want to place an order in an online store, when you can sit down at the computer in your free time, arrange the furniture in the photo and calmly buy the furniture you like. The online store has a large catalog of furniture: both home and office furniture are available.
Furniture production is a modern form of art
Furniture manufacturers, as well as manufacturers of other home goods, are full of amazing offers: we often come across both standard mass-produced products and unique creations - furniture from professional craftsmen, which will be appreciated by true connoisseurs of beauty. We have selected for you the best models from modern craftsmen who managed to ingeniously combine elegance, quality and practicality in each product unit. Our assortment includes products from proven companies. Who for many years of continuous joint work did not give reason to doubt their reliability and honesty. All of them guarantee the high quality of their products, excellent operational characteristics, attractive appearance of the products, a long period of use of the furniture, as well as safety.