Shop
Filter by price
Stock status
Showing 169–180 of 242 results
Paper Plates Disposable Tableware 12 Inch (Pack of 100pcs)
Product information
Technical Details
| Material | Palm Leaf |
|---|---|
| Brand | Generic |
| Colour | white |
| Special Feature | Biodegradable |
| Style | Natural Eco-friendly |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 30L x 30W x 0.8Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Party., |
| Number of Pieces | 50 |
| Pattern | round |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Size | 7 inch |
| Finish Type | round white |
| Item Weight | 200 Grams |
| Is Microwaveable | No |
| Material Feature | Biodegradable, Disposable, Lightweight., single use |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Palm Leaf Plate.., |
| Theme | paper |
| Embellishment | white round plates |
| Generic Name | Disposable Plates.., |
| Reusability | Single Usage |
| Package Type | Custom |
| Manufacturer | aaradhya Enterprises.,, |
| Net Quantity | 2 Count |
| Manufacture Year | 2025 |
| Country of Origin | India |
| Item model number | PAWH2026437inch |
| ASIN | B0GN2778FK |
PARICOTT ( Pack of 50pcs 200ml Zigzag Printed Cup|Eco-Friendly Disposable Glasses Drinking Cups|Cocktail Cold Drink Juice Water Party Paper Cups for Hot & Cold Beverages, Pack, Multicolor
Product information
Technical Details
| Brand | PARICOTT |
|---|---|
| Colour | 200ml Zigzag – Pack of 50 |
| Special Feature | Microwave Safe |
| Style | Zigzag 50pcs |
| Theme | Birthday, Wedding |
| Recommended Uses For Product | party |
| Included Components | Paper Cup |
| Specific Uses For Product | Hot & Cold Drinks |
| Shape | Round |
| Pattern | Checkered |
| Product Care Instructions | Use & Throw |
| Age Range (Description) | Infant |
| Material Feature | Compostable |
| Reusability | Disposable |
| Net Quantity | 50 Count |
| Item Weight | 200 Grams |
| Product Dimensions | 7.2W x 8H Centimeters |
| Number of Items | 50 |
| Pattern | Modern |
| Finish Type | Matte |
| Manufacturer | Paricott India Paper Cup Pvt Ltd-8462006651, Paricott india Paper cup pvt ltd |
| Size | 50pcs |
| Manufacturer | Paricott india Paper cup pvt ltd |
| Country of Origin | India |
| Item model number | 200ml Zigzag |
| ASIN | B07XJ62JF7 |
Peeplvalue Yes you Can creative Spiral Registers – Pack of 20, A4-Size Spiral 300 Pages Ruled Notebooks,for Motivation & creativity for students
Plastic 4 Compartments Desk Organizer Pen Pencil Holder Stand Memo Holder Stationery Storage for Home & Office
Plastic Reusable Bright Red Colour Cup Set for Occasional Party, Strong Reusable Glass, Leakproof Recylable, Great for Water Juices Milk & More Party & Event Supplies (Set of 50pcs)
Product information
Technical Details
| Brand | Selibration |
|---|---|
| Colour | Bright Red |
| Special Feature | Leak Proof |
| Style | Modern |
| Theme | Event |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Included Components | Reusable Plastic Cups Set |
| Specific Uses For Product | Cold Drinks |
| Shape | Round |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material Feature | Recyclable |
| Reusability | Reusable |
| Net Quantity | 50 Count |
| Item Weight | 200 Grams |
| Product Dimensions | 9W x 11H Centimeters |
| Material Type Free | BPA Free |
| Number of Items | 50 |
| Manufacturer’s Suggested Maximum Weight | 240 Grams |
| Model Number | 2029_Clrful_Cups_Bright_Red |
| Number of Puzzle Pieces | 50 |
| Assembly Required | No |
| Batteries Required | No |
| Batteries Included | No |
| Material Type(s) | Plastic |
| Item model number | 2029_Clrful_Cups_Bright_Red |
| Manufacturer recommended age | 3 months and up |
| Manufacturer | General |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 200 g |
Online store with a wide selection of furniture and decor
Furniture is an invariable attribute of any room. It is they who give it the right atmosphere, making the space cozy and comfortable, creating favorable conditions for productive work or helping to relax after a hard day. More and more often, customers want to place an order in an online store, when you can sit down at the computer in your free time, arrange the furniture in the photo and calmly buy the furniture you like. The online store has a large catalog of furniture: both home and office furniture are available.
Furniture production is a modern form of art
Furniture manufacturers, as well as manufacturers of other home goods, are full of amazing offers: we often come across both standard mass-produced products and unique creations - furniture from professional craftsmen, which will be appreciated by true connoisseurs of beauty. We have selected for you the best models from modern craftsmen who managed to ingeniously combine elegance, quality and practicality in each product unit. Our assortment includes products from proven companies. Who for many years of continuous joint work did not give reason to doubt their reliability and honesty. All of them guarantee the high quality of their products, excellent operational characteristics, attractive appearance of the products, a long period of use of the furniture, as well as safety.