Shop
Filter by price
Stock status
Showing 61–72 of 118 results
ECO SOUL | Disposable Bagasse Plates | 9 inch – Pack of 50 | Disposable Pooja Plates Big Size for Snacking & Everyday Use | Sturdy, Microwave Safe, Leak-Resistant | Sugarcane Bagasse
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | WHITE |
| Special Feature | Durability |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 15.2L x 1W x 0.8Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Appetizer |
| Number of Pieces | 50 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave-safe |
| Size | 9 inches |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 0.8 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Material Feature | Biodegradable, Compostable, Plant Based |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Paper Plates |
| Theme | Eco-Friendly |
| Generic Name | Serve Plate |
| Reusability | Disposable |
| Global Trade Identification Number | 00850023080639 |
| Manufacturer | Ecosoul |
| UPC | 850023080639 |
| Net Quantity | 50 Count |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CBP |
| ASIN | B09QCY7CLQ |
ECO SOUL | Round 4 Compartment Bagasse Plates | 11 Inch – Pack of 25 | Disposable Plates Big Size | Beige Eco-Friendly Sugarcane Pooja Plates | Sturdy, Compostable & Heat-Safe
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | Beige |
| Special Feature | BPA Free, Durability, Microwave Safe, Organic, Sustainable |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 27.9L x 27.9W x 6.4Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Sizzler |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 11 inches 4 compartments |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 0.23 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Manufacturer | ECO SOUL, ECO SOUL |
| UPC | 810103154513 |
| Net Quantity | 25 Count |
| Manufacturer | ECO SOUL |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CBP11RO4C25UB |
| ASIN | B0D2RBVKWZ |
Enakshi® 2X Brass 0.5mm Chrome Trim Gel Pen Writing Instrument Rose Red|Collectibles | Pens & Writing Instruments | Pens | Ballpoint Pens | Other Collectible Ballpoint
FreshDcart 6 slot shelf Tv-Ac Remote Holder Stand with Desk organizer, Stackable Stationery Storage Acrylic Box Styles pen storage for Living Room, Table, Bedroom, Men and Women…
FunBlast Party Drinking Glasses – 20 Pcs | 500 ML Reusable Beer Pong & Cocktail Cups | Leakproof, Strong & Durable Plastic Glass Set for Parties, Events & Celebrations (Black)
Product information
Technical Details
| Brand | FunBlast |
|---|---|
| Colour | Black |
| Special Feature | Leak Proof |
| Style | Classic |
| Recommended Uses For Product | Home, Party, Travel |
| Included Components | 20 Pcs of Pong Glasses |
| Specific Uses For Product | Cold Drinks |
| Shape | Round |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Age Range (Description) | Kids, Teens, Adults |
| Material Feature | Durable, Reusable |
| Cartoon Character | Glass |
| Reusability | Reusable |
| Net Quantity | 1.00 Count |
| Item Weight | 60 Grams |
| Product Dimensions | 9.5W x 12H Centimeters |
| Number of Items | 20 |
| Pattern | Solid |
| Manufacturer | FunBlast |
| Size | 500 ML |
| Country of Origin | China |
| Item model number | Glass Set |
| ASIN | B0G1TCRKTZ |
GREENSHEEP Felt Document Folders – Portable File Holder Document Organizer with Button Closure for Office, School, Stationery, Pack of 2 (Blue and Dark Grey)
Grk – Traingle Scales – 15 Cm – Pack Of 2 – Multicolor – Stationery Supplies Triangular Ruler Kids Gift Drafting Accessories, Party Favors, and Kids Stationery
- Length: 15 cm
- Shape: Triangular
- Material: High-quality durable plastic
- Clear, easy-to-read scale markings
- Compact size – easy to carry and store
Handcrafted Boat Shape Metal Pen Stand with Tribal Figurines | Decorative Pencil & Stationery Holder for Home Office Desk | Golden Brass Finish Tabletop Showpiece (Black & Gold)
HASTHIP® 23 Pcs School Supplies Set with Notebook Pencil Pouch Stickers Pens and Backpack Cute Stationery Kit for Girls DIY Journaling Scrapbooking School Gift
iampanda Spiral Journal Notebook,Strong Twin-Wire Binding with Premium Paper for Girl Women,60 Sheets A5 College Ruled Notebook/Journal,Perfect for School Office Home Gifts,Sunset Sunflower
Index Tabs Sticky Notes with Ruler Color Sticky Tabs for Notebook, Books, PET Material Page Tabs Sticky Flags File Index Tabs Office Stationery (Pack of 3 Sticky Note)
Jamboree!!! Pink Disposable Paper Heat-Resistant Baking Cups, Set of 50 for Cupcakes, Muffins, Weddings, Birthdays, Parties
Product information
Technical Details
| Colour | pink polka dot |
|---|---|
| Brand | Jamboree!!! |
| Material | Paper |
| Item dimensions L x W x H | 50 x 50 x 300 Millimeters |
| Reusability | Disposable |
| Material Feature | Heat-Resistant |
| Shape | Round |
| Size | 4.5 Cms X 5 Cms |
| Manufacturer | NXT GEN TRADERS, NXT GEN TRADERS |
| Number of Items | 50 |
| Manufacturer | NXT GEN TRADERS |
| Country of Origin | India |
| Item model number | Pink direct bake 50Pcs |
| ASIN | B0D912KKW3 |
Online store with a wide selection of furniture and decor
Furniture is an invariable attribute of any room. It is they who give it the right atmosphere, making the space cozy and comfortable, creating favorable conditions for productive work or helping to relax after a hard day. More and more often, customers want to place an order in an online store, when you can sit down at the computer in your free time, arrange the furniture in the photo and calmly buy the furniture you like. The online store has a large catalog of furniture: both home and office furniture are available.
Furniture production is a modern form of art
Furniture manufacturers, as well as manufacturers of other home goods, are full of amazing offers: we often come across both standard mass-produced products and unique creations - furniture from professional craftsmen, which will be appreciated by true connoisseurs of beauty. We have selected for you the best models from modern craftsmen who managed to ingeniously combine elegance, quality and practicality in each product unit. Our assortment includes products from proven companies. Who for many years of continuous joint work did not give reason to doubt their reliability and honesty. All of them guarantee the high quality of their products, excellent operational characteristics, attractive appearance of the products, a long period of use of the furniture, as well as safety.