Shop
Filter by price
Stock status
Showing 97–108 of 242 results
ECO SOUL [10 inch, 25-Pack] Areca Palm Leaf Square Plates | Disposable Plates Big Size Eco-Friendly Biodegradable Like Bamboo Wood Plates | Party, Wedding, Event Plates (25 cm)
Product information
Technical Details
| Material | Palm Leaf |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | Tan |
| Special Feature | BPA Free, Durability, Organic, Oven Safe, Sustainable |
| Style | Modern |
| Shape | Square |
| Product Dimensions | 25.7L x 25.7W x 10.4Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Snack |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Natural |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 10″ Square Plates |
| Finish Type | Natural |
| Item Weight | 1.25 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Manufacturer | ECO SOUL |
| UPC | 850023080387 |
| Net Quantity | 25 Count |
| Country of Origin | India |
| Item model number | PLP10SQ25 |
| ASIN | B08MYJKQ2N |
ECO SOUL [12 inch, 25-Pack] Areca Palm Leaf Round Plates | Disposable Pooja Plates Big Size Eco-Friendly Biodegradable Like Bamboo Wood Plates | Party, Wedding, Event Plates (30 cm)
Product information
Technical Details
| Manufacturer | Unique |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Item model number | PLP12RO25D |
| ASIN | B0C6K3B8FR |
ECO SOUL [160mm, 50 Pack] Disposable Spoons | Wooden Dining Flatware | Ideal for Kids Birthday, Wedding & Party
Product information
Technical Details
| Brand | ECO SOUL |
|---|---|
| Number of Pieces | 50 |
| Material | Spoon |
| Colour | Beige |
| Product Care Instructions | Not Dishwasher Safe |
| Recommended Uses For Product | Snack |
| Special Feature | 100% BPA free, Eco-Friendly, Natural, Organic, Rust Resistant |
| Finish Type | Natural |
| Included Components | Spoon |
| Style | Spoon |
| Item Weight | 0.32 Kilograms |
| Is Stain Resistant | No |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Global Trade Identification Number | 00810103151604 |
| Manufacturer | ECO SOUL |
| Set Name | 50-Pack Disposable Spoons |
| Country of Origin | India |
| Item model number | BS50 |
| ASIN | B0BM9XN78R |
ECO SOUL [6 inch, 50 Pack Disposable Bagasse Plates | Eco-Friendly, Biodegradable, Sugarcane Paper Plates | for Serving Snacks | Birthday, Wedding & Party | Round, Beige (15 cm)
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | BEIGE |
| Special Feature | BPA Free, Durability, Microwave Safe, Organic, Water Resistant |
| Style | Traditional |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 15.5L x 15.5W x 6Th Centimeters |
| Number of Pieces | 50 |
| Pattern | Round |
| Size | Round Beige |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 0.36 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Theme | Halloween |
| Generic Name | Half Plate |
| Reusability | Disposable |
| Global Trade Identification Number | 00850023080646 |
| Manufacturer | unique |
| UPC | 850023080646 |
| Net Quantity | 50 Count |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CBP6RO50 |
| ASIN | B09QD177ZY |
ECO SOUL | Disposable Bagasse Plates | 12 inch – Pack of 100 | Eco-Friendly Disposable Pooja Plates Big Size in Bulk | Perfect for Full Meals, Lunch & Dinner | Plastic-Free, Tree-Free, Microwave Safe
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | Beige |
| Special Feature | BPA Free, Durability, Microwave Safe, Organic, Sustainable |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 30.5L x 30.5W x 4.6Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Sizzler |
| Number of Pieces | 100 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 12 inches |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 2.3 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Manufacturer | A-29 , Sec -63 , Noida, ECO SOUL |
| UPC | 810103158337 |
| Net Quantity | 100 Count |
| Manufacturer | ECO SOUL |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CBP12RO100UB |
| ASIN | B0D2RJWM34 |
ECO SOUL | Disposable Bagasse Plates | 9 inch – Pack of 50 | Disposable Pooja Plates Big Size for Snacking & Everyday Use | Sturdy, Microwave Safe, Leak-Resistant | Sugarcane Bagasse
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | WHITE |
| Special Feature | Durability |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 15.2L x 1W x 0.8Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Appetizer |
| Number of Pieces | 50 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave-safe |
| Size | 9 inches |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 0.8 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Net Content Weight | 1 Pounds |
| Material Feature | Biodegradable, Compostable, Plant Based |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Paper Plates |
| Theme | Eco-Friendly |
| Generic Name | Serve Plate |
| Reusability | Disposable |
| Global Trade Identification Number | 00850023080639 |
| Manufacturer | Ecosoul |
| UPC | 850023080639 |
| Net Quantity | 50 Count |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CBP |
| ASIN | B09QCY7CLQ |
ECO SOUL | Round 4 Compartment Bagasse Plates | 11 Inch – Pack of 25 | Disposable Plates Big Size | Beige Eco-Friendly Sugarcane Pooja Plates | Sturdy, Compostable & Heat-Safe
Product information
Technical Details
| Material | Bagasse |
|---|---|
| Brand | ECO SOUL |
| Colour | Beige |
| Special Feature | BPA Free, Durability, Microwave Safe, Organic, Sustainable |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 27.9L x 27.9W x 6.4Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Sizzler |
| Number of Pieces | 25 |
| Pattern | Solid |
| Product Care Instructions | Microwave Safe |
| Size | 11 inches 4 compartments |
| Finish Type | Matte |
| Item Weight | 0.23 Kilograms |
| Is Microwaveable | Yes |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Included Components | Plates |
| Generic Name | Dinner plate |
| Manufacturer | ECO SOUL, ECO SOUL |
| UPC | 810103154513 |
| Net Quantity | 25 Count |
| Manufacturer | ECO SOUL |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CBP11RO4C25UB |
| ASIN | B0D2RBVKWZ |
Enakshi® 2X Brass 0.5mm Chrome Trim Gel Pen Writing Instrument Rose Red|Collectibles | Pens & Writing Instruments | Pens | Ballpoint Pens | Other Collectible Ballpoint
Online store with a wide selection of furniture and decor
Furniture is an invariable attribute of any room. It is they who give it the right atmosphere, making the space cozy and comfortable, creating favorable conditions for productive work or helping to relax after a hard day. More and more often, customers want to place an order in an online store, when you can sit down at the computer in your free time, arrange the furniture in the photo and calmly buy the furniture you like. The online store has a large catalog of furniture: both home and office furniture are available.
Furniture production is a modern form of art
Furniture manufacturers, as well as manufacturers of other home goods, are full of amazing offers: we often come across both standard mass-produced products and unique creations - furniture from professional craftsmen, which will be appreciated by true connoisseurs of beauty. We have selected for you the best models from modern craftsmen who managed to ingeniously combine elegance, quality and practicality in each product unit. Our assortment includes products from proven companies. Who for many years of continuous joint work did not give reason to doubt their reliability and honesty. All of them guarantee the high quality of their products, excellent operational characteristics, attractive appearance of the products, a long period of use of the furniture, as well as safety.